Korábbi jogszabályváltoztatás alapján 2026 júliustól beadandó (tehát már a 2026-os júniusi) áfa bevallásokban kötelező lenne jelölni számlánkként az eddig önkéntesen kitölthető levonásba helyezett adó összegére, illetve az áfa arányosításra vonatkozó összegeket.
A Pénzügyminisztérium honlapján megjelent tájékoztató alapján azonban a kormány az elkövetkező időszakban jogszabályváltoztatásra vonatkozó törvényjavaslatot fog benyújtani, így nem várhatóan mégsem lesz kötelező tölteni a 2665M lapokon található részletező sorokat.
A szigorúbb, részletesebb tartalmú bevallásra vonatkozó várható jogszabályi változtatás feltehetőleg amiatt valósul meg, hogy a vállalkozásoknak ne kelljen rövid időn belül, most júliustól, illetve jövő év elejétől újfent újabb, az áfa bevallásra vonatkozó rendszert alkalmazni, hanem a változtatás hatására elegendő lesz csak a jövő évi – valóban nagyobb mértékű – változtatásokra koncentrálni.